Bedelli askerlik 2017’de çıkacak mı

herkes bu sorunun cevabını merak ediyor. bazıları bedelli askerliğin kulislerde sıkça dile getirildiğinden bahsediyor bazıları ise 2017 yılında bedelli askerliğin çıkarılmasının mucize olduğunu söylüyor. benim şahsi görüşüm eğer bedelli askerlik bekleyen kişiler birlikte hareket ederler ve ciddi bir çalışma sonucunda bir kamuoyu oluşturabilirlerse en geç 2018 yılı mayıs ayına kadar bu iş neticelendirilir.

bu konuda herkesin bir arada hareket etmesi son derece önemli. tek tek bağırsak çağırsak sesimiz hiç bir yere gitmez fakat birlikte hareket edilirse işte o zaman hareket anlam kazanır ve sesimiz yetkililere ulaşır. bedelli askerlikte kilit kelime birlik ve beraberlik.

Kesinlikle birlikten güç doğar En kötü ihtimalle işinde gücünde, sigortası düzenli olarak minimum 1-2 senedir yatan üniversite mezunları için bu uygulamanın gelmesi şart…

bedelli askerlik yüzünden profesör olacam yada ülkeyi terk edeceğim, yeter artık gelsin

http://prntscr.com/h9odc3

şöyle bir şey var ama neyin nesidir ne kadar doğru bilemedim

2018 de kesinlikle çıkmasını beklediğim durum.Artık yeter bu gençlerin zorla askere gönderilmesi ve zorla askerlik yaptırılması.Ben işimi ve ailemi kurdum.Devletime çalışarak vergilerimi düzenli ödeyerek zaten vatandaşlık görevimi layıkıyla yerine getiriyorum.Ben eğer askere zorla götürülürsem bana askerden ayrıldıktan sonra garanti iş imkanı sağlayabilecek mi ,hayır.O halde hukuk devletiyiz diye övünenler bunun gereğini adam gibi yerine getirmeliler.